Schaatspeloton.nl - Nieuws - Van Koppen pakt finale vierdaagse, eindzege voor Talsma

Van Koppen pakt finale vierdaagse, eindzege voor Talsma

geplaatst zondag 23 november 2025 om 15:53:20 op Schaatspeloton.nl

In Hoorn heeft Veerle van Koppen (Puur ICT - BTZ) de finalewedstrijd van De Vier van Noord-Holland gewonnen. Voor Van Koppen, vorig jaar al winnares op Zweeds natuurijs, was het haar eerste overwinning op kunstijs. In de finale sprong zij weg uit een kopgroep van vier, waarna haar concurrentie naar elkaar keek en de achtervolging niet op gang kwam. Met haar overwinning klom Van Koppen ook op naar de tweede plaats in het eindklassement dat gewonnen werd door Kim Talsma (Interfarms / Galesloot Constructie Bedrijf) die in het peloton aan een zesde plek voldoende had voor de eindoverwinning.

Tijdens de finale waren er op het ijs minstens drie strijdtonelen waarop gevochten werd. Kim Talsma mocht na haar twee overwinningen de afgelopen dagen met redelijk veel vertrouwen het ijs op op jacht naar de eindoverwinning. Dat gold niet voor ploeggenote Lianne van Loon (Interfarms / Galesloot Constructie Bedrijf) die gisteren het lotenpak voor het tussensprintklassement had overgenomen van Vera van Ditshuizen (Boltrics). De twee vrouwen begonnen echter met evenveel punten aan de finale. Van Loon sprintte tijdens de 100 ronden lange koers de meeste tussensprintpunten bij elkaar en stelde zo dit klassement veilig.

Voor de daguitslag werd de eerste schifting beslecht toen een kopgroep van Veerle van Koppen, Manon Gremmen (Turner), Tessa Snoek (OKAY / Vreugdenhil Dairy Foods) en Paula Konijn (OCRE) met steun van ploeggenoten het peloton in de twee helft op een ronde zette. Hierna probeerde in de slotfase Sylvia de Vries (Boltrics) solo ook nog de oversteek te maken. De Vries bleef tot in de laatste ronde vooruit maar werd uiteindelijk bijgehaald door het sprintende peloton waar Esther Kiel (Puur ICT - BTZ) de vijfde plaats pakte voor Kim Talsma die met haar zesde plaats de eindzege binnenhaalde. Sofia Schilder (Albert Heijn Zaanlander) die als zevende eindigde werd zo derde in het eindklassement.

Na het afsprinten van het peloton vertrok Veerle van Koppen solo. De concurrentie kwam achter haar niet op tempo en Van Koppen bleef weg tot op de streep. Achter de solerende Van Koppen won Manon Gremmen de sprint om de tweede plaats en mocht voor het eerst naar het podium op het hoogste niveau. Tessa Snoek hield op de derde plaats Paula Konijn van het podium.

Bekijk ook:

Uitslag